طراحی پوستر

 

طراحی سر رسید

طراحی سررسید ؛  یا سالنامه به دفترچه چاپی گفته می شود که از تقویم و روزشمار و همچنین اطلاعات ماه های نجومی که در خصوص اتفاقات افتاده در طول یک سال می باشد، تشکیل شده است.

برای طراحی تقویم و سررسید از اندازه‌های متفاوت و دلخواه، بسته به سفارش مشتری استفاده می‌گردد، اما برای کاهش هزینه‌ها و کاهش دورریز کاغذ معمولا از اندازه‌های استاندارد رحلی (28/5×21)، وزیری (23/5×17)، رقعی (21×۱۴/5)، پالتویی (21×10/5) و جیبی (14/5×10) استفاده می‌شود.

طراحی تقویم دیواری از قطع A4، A3 و بزرگتر از آن تا 7۰ سانتیمتر استفاده می‌شود. این تقویم‌ها را نیز می‌توان به صورت تک برگ، چهار برگ و دوازده برگ برای هر ماه از سال طراحی کرد. برای چاپ تقویم دیواری، پس از چاپ از انواع روکش‌های سلفونی یا یووی استفاده می‌کنند تا جلوه زیباتری داشته باشد و برای صحافی آن از فنر پلاستیکی یا فلزی استفاده می‌شود.

طراحی پوستر و اینفوگرافیک

پوستر‌ها صفحات کاغذی هستند که معمولاً در ابعادی بزرگ‌تر از A4 طراحی و چاپ می‌شوند ، پوستر ها بیشتر برای تبلیغات و اطلاع رسانی در محیط‌ هایی که در مسیر تردد عموم مردم هستتند، مانند فروشگاه ها ، رستوران‌ها ، سالن‌های سینما و تئاتر و…  نصب و استفاده می‌شوند .